Jak silné je THCP?

Jak silné je THCP?
Karel Švec
29.08.2023

Co je THCP?

Dnes bych se chtěl věnovat jedné zvláštní látce. Není to žádný magický elixír ani kosmická energie z nejzvláštnějších koutů vesmíru, ale něco, co může být teprve na začátku své vědecké cesty. Tato látka se jmenuje THCP a o její potenci se stal velkým předmětem diskuse a výzkumu.

Představte si to tak, že i naše kočka Mica má vlastní zájmy. Mica je velmi zvídavá a vždy chce vědět, co se děje okolo ní. A přestože je to jen kočka, tak má také svůj vlastní svět s látkami jako je THCP.

Chemická struktura THCP

THCP, plným názvem tetrahydrocannabinol, je jedním z mnoha kanabinoidů, které se přirozeně vyskytují v rostlinách konopí. THCP se liší od jeho známějšího bratra THC tím, že má delší a trochu komplikovanější molekulární strukturu.

Zde nám do hry vstupuje Lenka, moje manželka. Lenka je chemička. Ano, moc romantické to není, ale Lenka loví molekuly místo květin. A když jí vysvětlím, o čem chci napsat, do očí jí vždy vstoupí takový ten zvláštní lesk. Jakoby se jí oči zaplnily tisíci molekulárními strukturami, za kterými je tak vášnivá.

Důsledky konzumace THCP

Nyní se dostáváme k opravdu důležité části - jak THCP ovlivňuje naše tělo? THCP, jako většina kanabinoidů, působí na endokanabinoidní systém v našem těle. To je systém, který je zodpovědný za mnoho funkcí a procesů v našem těle, od nálady až po bolest.

Nedávno jsme s Lenkou experimentovali s konopím ve vaření. Ale nebojte, nejedná se o nic nelegálního. Používali jsme tzv. konopné semínko, které obsahuje mnoho zdravých výživových látek a zeleninový protein. Samozřejmě, takové semínko neobsahuje THCP, ale byl to pro nás zajímavý způsob, jak se blíže seznámit s konopím a jeho užitím.

Výzkum a potenciální výhody THCP

Ve výzkumu jsou výsledky týkající se THCP poněkud rozporuplné. Někteří vědci tvrdí, že THCP má potenciál představovat velký přínos v léčení různých onemocnění a stavů, jako jsou chronická bolest, záněty a dokonce i některé druhy rakoviny.

A ačkoli mě tato látka jako blogera fascinuje, Lenka má k THCP jednodušší přístup. Pro ni je to jen další molekula ke zkoumání. A přestože se občas Lenčin přístup jeví jako příliš pragmatický, má své kouzlo. Je jako malý robot, který bez ustání objevuje nové věci a nemůže se dočkat, kdy je může vyzkoušet.

Právní status THCP

Jak to u nás v České republice vypadá s THCP z právního hlediska? Bohužel, jakkoliv by THCP mohlo mít mnoho potenciálních výhod, je jeho použití v mnoha zemích stále omezené.

Lenka se v tuto chvíli ujímá slova. Upozorňuje na to, že ačkoliv je THCP chemicky podobné THC, je v České republice stále považováno za nelegální látku.

Technologie pro extrakci THCP

Extrakce THCP je složitý proces. I přes všechna omezení a regulační rámce je extrakce THCP stále více přijímána výrobcemi a výzkumníky. Existuje mnoho technik pro extrakci THCP z rostlin konopí, ale všechny se liší ve své účinnosti a čistotě.

Tady byste mohli očekávat něco jako "a naše Mica v tom má samozřejmě taky prsty", což by bylo vtipné, ale fakt je, že Mica nemá v extrakci THCP žádný podíl. Vlastně ani nevím, proč to říkám. Asi jen abych vás rozesmál.

Zpět k Lenčině laboratoři

Na závěr se vrátíme s Lenkou do laboratoře a podíváme se na práci, kterou zde dělá. Lenka zkoumá molekuly, zkouší nové experimenty a snaží se pochopit, jak THCP a ostatní kanabinoidy ovlivňují naše tělo.

Snažím se jí tuto práci usnadnit. Někdy jí nosím kávu, jindy jen vyklidím cestu, když se vrhá na nový experiment. Mnohdy na to chodíme společně, jako tým. A je to nádherné. Je to jako když hrajeme společnou hru, kde Lenka je vědec a já jsem její asistent.


Karel Švec

Karel Švec

Jsem expert na hhc h4cbd, cbd, thcp, thcv, hhc-p a hhc-o a mám rozsáhlé zkušenosti s vapingem. Jsem certifikovaný specialista v této oblasti a své zkušenosti a znalosti jsem získal prací v předních výzkumných laboratořích v Evropě. Rád se podělím o své poznatky a experimenty a často píšu články a blogy o CBD a jejích užitných vlastnostech. Doufám, že mou prací dokážu přispět k lepšímu pochopení této oblasti a jejímu důležitému významu.


Napsat komentář