Je Delta 9 silnější než THCA?

Je Delta 9 silnější než THCA?
Karel Švec
8.12.2023

Rozumění kanabinoidům: THCA a Delta 9

V posledních letech se stále více lidí zajímá o svět konopných produktů a kanabinoidů. Jsem jeden z nich. Jak vědci získávají nové poznatky o těchto neuvěřitelných látkách, kladené otázky jsou stále více precizní. Jednou z těch, které se mi často dostávají do rukou, je: Má Delta 9 větší sílu než THCA? Abych na ni mohl odpovědět, musíme se nejdříve podívat na to, co tyto kanabionidy jsou a co přesně dělají.

Kdo je kdo: THCA a Delta 9

Nejprve, co je to THCA? THCA je zkratka pro "tetrahydrocannabinolovou kyselinu". To je ta látka, kterou najdete v nezahřívaném konopí. Teď se může zdát trochu matoucí, ale druh kanabinoidu, který najdete v konopí závisí na způsobu, jakým ho zahříváte. A právě to je klíč k pochopení této záležitosti.

Na druhé straně, co je Delta 9? Delta 9, který někdy můžete vidět pod názvem Delta-9-THC, je nejznámější kanabinoid a je známý svými psychoaktivními účinky. Je to Delta 9, který je zodpovědný za tradiční marihuanový "high".

Proces dekarboxylace: Z THCA na THC

Podívejme se jak se konopí změní na tetrahydrocannabinol (THC). Když je konopí zahříváno, dochází k procesu zvanému "dekarboxylace". Tento proces mění THCA na THC. Čím více zahřejete konopí, tím více THCA se změní na THC. A THC je, jak jsme již zjistili, látka, která způsobuje marihuanový "high".

Co dělá Delta 9 silnější?

Pokud bychom měli porovnávat sílu THCA a Delta 9 v kontextu jejich psychoaktivní účinky, tak Delta 9 bezpochyby vyhrává. Delta 9 je od nepaměti známy svými psychoaktivními výhodami a je hlavní složkou, která způsobuje marihuanovou euforii. Na druhou stranu, THCA ztrácí tyto účinky v procesu decarboxylation a nepůsobí psychoaktivně.

Jiné výhody THCA

I když THCA nemá psychoaktivní účinky jako Delta 9, neměli bychom je automaticky soudit jako slabší. THCA má jiné úžasné výhody, které mají potenciál pozitivně ovlivnit naše zdraví. Například, THCA je vynikající proti zánětům a má také silné neuroprotektivní vlastnosti. To znamená, že může být výhodný pro lidi s některými neurologickými onemocněními.

Podobnosti mezi THCA a Delta 9

Další zajímavým faktem je, že i když THCA a Delta 9 mají různé výhody, působí na stejných receptorů v těle. Tyto receptory, známé jako endokanabinoidní systém, jsou zodpovědné za mnoho různých procesů v těle, včetně bolesti, nálady, spánku a mnoho dalšího. Když se tyto látky vážou na receptory, mohou pomoci regulovat tyto procesy a poskytnout řádu úlevu.

Delta 9 a psychoaktivní účinky

Delta 9, jak jsme už zjistili, je zodpovědný za tradiční "high" spojený s užíváním konopí. To je díky jeho schopnosti ovlivnit endokanabinoidní systém a aktivovat receptory, které mění naše vnímání a myšlení. Avšak, Delta 9 také má jiné pozitivní účinky na tělo. Například, může pomáhat snížit nevolnost a zvracení, což je obzvláště důležité pro pacienty, kteří podstupují chemoterapii. Delta 9 také může pomoci zmírnit bolest a zlepšit spánek.

Závěr: Výběr mezi THCA a Delta 9

Když se nám podaří rozklíčovat složitý svět kanabinoidů, zjistíme, že rozhodnout se mezi THCA a Delta 9 není tak snadné. Na konci dne vše záleží na tom, co od konopí očekáváme. Pokud hledáme psychoaktivní účinky, pak je jasné, že Delta 9 bude naším nejlepším kamarádem. Pokud však hledáme jiné zdravotní výhody, může být pro nás THCA velmi přínosné.

Rád bych ještě jednou zdůraznil, že vždy je důležité se poradit s lékařem nebo odborníkem v oblasti konopí, než se rozhodneme pro jakýkoliv produkt založený na konopí. I když Delta 9 a THCA mají mnoho potenciálních zdravotních výhod, stejně jako u jakýchkoliv jiných látek, není dobré s nimi přehánět. Vždy je důležité používat je zodpovědně a s ohledem na naše zdraví.

A to je vše! Těším se na další rozlézání světa kanabinoidů s vámi. Doufám, že jsem vám pomohl lépe pochopit rozdíl mezi THCA a Delta 9 a že jste si tento článek užili stejně jako já jeho psaní. Ať už se rozhodnete pro cokoliv, pamatujte, že klíčem je vždy zodpovědnost a vědomí.


Karel Švec

Karel Švec

Jsem expert na hhc h4cbd, cbd, thcp, thcv, hhc-p a hhc-o a mám rozsáhlé zkušenosti s vapingem. Jsem certifikovaný specialista v této oblasti a své zkušenosti a znalosti jsem získal prací v předních výzkumných laboratořích v Evropě. Rád se podělím o své poznatky a experimenty a často píšu články a blogy o CBD a jejích užitných vlastnostech. Doufám, že mou prací dokážu přispět k lepšímu pochopení této oblasti a jejímu důležitému významu.


Napsat komentář